Meble loft świetnie pasujące do industrialnych wnętrz mieszkalnych

W czasie urządzania wnętrz mieszkalnych z całą pewnością trzeba zadbać, żeby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy akcesoria pasowały do założonej koncepcji i tym samym pozwalały stworzyć spójną aranżację. Czym charakteryzują się meble loft oraz w jakich pomieszczeniach będą prezentowały się dobrze?

Industrialne mieszkania

Styl industrialny w aranżacji wnętrz cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością. Tego typu wystrój ma naturalnie swoje specyficzne atrybuty. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują w głównej mierze surowe materiały. Odsłonięty beton, detale konstrukcyjne lub odkryte cegły to z całą pewnością w tego rodzaju aranżacjach nie materiały, jakie należy zakamuflować, lecz swego rodzaju ozdoba oraz przejaw stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest co więcej przestronnie, a otwarte powierzchnie dodatkowo zaznaczają charakter aranżacji. W takich wnętrzach dekoracyjne klasyczne meble wyglądałyby co najmniej mało spójnie, dlatego należałoby zatroszczyć się o dostosowanie poszczególnych detalów aranżacji i uzupełnić ją poprawnie dobranymi meblami. To właśnie dzięki temu uzyskamy o wiele bardziej harmonijny efekt.

Meble loft

Meble loft charakteryzują się prostą konstrukcją i w wielu przypadkach wykonywane są z drewna połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka czy szafy zapewnia wytrzymałość, a równolegle do perfekcji komponuje się z aranżacją całego wnętrza mieszkania. Elementów drewnianych poniekąd się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych nadzwyczajnie wygląda surowe drzewo z wyrazistym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia zostaje też sam szkic. W przypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest postawić na prostotę – elementy dekoracyjne są w stanie zaburzać integralność aranży. Należałoby wiedzieć, iż meble loft niektórzy decydują się budować samodzielnie wykorzystując w tym celu choćby palety euro. Pośród propozycji wytwórców wyposażenia wnętrz mieszkalnych nie brakuje jednak atrakcyjnych projektów, które na pewno przypadną do gustu hobbystom stylu industrialnego. Pozwala to przystosować zarówno meble, jak również samą aranżację do osobistych preferencji domowników.

You may also like...